top of page

Mobilní aplikace v krizové situaci

V naléhavé situaci je nejdůležitější rychlost předání informace tam, kde je to potřeba. Mobilní aplikace zvládá vyřešit snadno a rychle oba problémy. Informuje vysoké množství obyvatel tou nejrychlejší cestou. Snadné to má, kdo přijímá. Snadné to má, kdo odesílá.

Nejrychlejší způsob předání informace.

Nejrychlejším způsobem předání informace je samozřejmě nervový vzruch v našem mozku. Na paty mu však šlape mobilní aplikace. Díky možnosti rozesílání notifikačních zpráv může informovat o náhlé situaci koncového uživatele téměř okamžitě. Účinnost notifikační zprávy ale není pouze o rychlosti, ale také o umístění, kde si ji občan přečte. Zpráva se ihned po svém odeslání zobrazí na displeji telefonu každého občana jako přední upozornění. Taková zpráva má buďto informační charakter krátkého rozsahu nebo nebo má za úkol upoutat pozornost. Notifikace tedy zpravidla dělíme na krátká upozornění. Krátké infozprávy typu "5.4. nepoteče v ulici Ježkova voda mezi 9 - 12 hodinou." Nebo obsáhlejší formou výzvy jako například "V centru obce budou probíhat tento víkend stavební práce. Bližší info najdete v aplikaci.". Tímto typem zprávy se občan dostane stisknutím prstu do aplikace, kde si přečte podrobnější informace.

Katastrofa? Nouzová situace?

Notifikační zprávou lze informovat o čemkoliv, co je zrovna potřeba, aby se občané dozvěděli. Výraznou pomocí tak může být mobilní aplikace v případě povodní, kdy se blíží vlna a je potřeba informovat co největší množství lidí tou nejrychlejší možnou cestou. A tam, kam většina z nich upírá svůj zrak pravidelně několikrát denně. Na displej mobilního telefonu se zobrazí bezpečnostní upozornění jen několik vteřin poté, co jej odešlete. Povodeň může být jen jedním z mnoha příkladů. Rychlost a přesnost notifikační zprávy jako bezpečnostního upozornění lze využít v případě chemické havárie, dopravních nehod, extrémního výkyvu počasí a dalších krajních situací. Odeslání zprávy není závislé na žádném kabelu ani serverovně či jiném hardwaru. Funguje téměř ve všech situacích.

Když to hoří, nesmí se omezovat.

Zajímá vás, kolik takových zpráv můžete rozeslat najednou? Kolik je jich možné rozeslat za měsíc, za den? Na a konečně, kolik taková služba stojí? Je to až podezřele snadné, ale podezřelé to není. Notifikačních zpráv můžete rozeslat, kolik je v danou chvíli potřeba. Třeba na deset uživatelů, třeba na deset tisíc uživatelů. V rámci konkrétního období naše zákazníky také nijak neomezujeme. No a s cenou je to vlastně úplně nejlepší. Notifikační zprávy nejsou zpoplatněny. Máte-li od nás mobilní aplikaci pro svou samosprávu, můžete tuto funkci využívat, jak sami uznáte za vhodné. Stejně jako všechny ostatní funkce, máte i rozesílání notifikačních zpráv v rámci licence.

Neumíte? Nevadí, my to také neuměli.

Pokud si říkáte, že je tento způsob informování občanů ideální nebo by jen mohl šikovně doplnit kanály, které už nyní používáte, dost možná vás napadne, že s tím bude nějaká ta práce navíc. Nemůžeme říci, že to práce není žádná, avšak opravdu hodně se blíží nule. Odeslání zprávy je možné jak z počítače, tak i z telefonu nebo tabletu. Samosprávy, které využívají vlastní aplikaci od AppSista zvládají takovou zprávu poslat nejdéle do jedné minuty. Jak snadno a rychle zprávy posílat vás samozřejmě včas seznámí naši specialisté, kteří vám budou zároveň k dispozici na zákaznické podpoře, kdykoliv budete potřebovat. Pokud se nejedná o náhlé a akutní situace, nemusíte se o zasílání zpráv starat vůbec. Naše technická podpora obstará vše za vás. Stačí poslat rozpis, co chcete kdy poslat.

notifikace.png

Zaujala vás možnost zasílání notifikačních zpráv?

Kontaktujte nás a podíváme se na možnost mobilní aplikace pro vaši samosprávu.

bottom of page